پردرآمد ترین های موسیقی

مجله آمریکایی فوربس با ارائه فهرستی، پردرآمدترین هنرمندان عرصه موسیقی را از ژوئن 2006 تا ژوئن 2007 (تیر 85 تا تیر 86) معرفی کرد:

1. گروه Rolling Stones : ( درآمد کلی : 88 میلیون دلار )

گروهی که در سال 1960 با همکاری اعضایی چون Bill Wyman و Brian Jones و Dick Taylor و Ian Stewart در انگلیس تشکیل شد و توانست در زمینه موسیقی Blues و Rock ‘n’ Roll برای خود جایگاهی درخور کسب کند و آلبوم هایش را 32 بار در لیست 10 آلبوم برتر سال آمریکا و انگلیس قرار دهد. این گروه، این بار نیز با کسب درآمد 88 میلیون دلاری در جایگاه نخست پردرآمدترین ها قرار گرفته است. مجله فوربس در این باره گفت: ” جای هیچ تعجبی نیست اگر خوانندگان نسل های پیشین و قدیمی تر جایگاه بالاتری را در فهرست پرفروش ها داشته باشند. این درآمدهای هنگفت از اجرای تورهای این هنرمندان بدست می آید و هیچ کس مانند گروه های قدیمی و صاحب سبک نمی تواند به این جایگاه ثابت و استوار دست یابد.” گروه Rolling Stones در طول 2 سال گذشته، 16 اجرا در سراسر دنیا داشته و با وجود چندین اجرای لغو شده و یا تغییر در زمان برنامه، به گفته مجله بیلبورد، باشکوه ترین اجراها را در کارنامه خود ثبت کرده است. (فقط با تور «Bigger Bang» سال 2005، گروه 437 میلیون دلار درآمدیلیون دلاری در جایگاه نخست پردرآمدترین ها قرار گرفته است. مجله فوربس در این باره گفت: ” جای هیچ تعجبی نیست اگر خوانندگان نسل های پیشین و قدیمی تر جایگاه بالاتری را در فهرست پرفروش ها داشته باشند. این درآمدهای هنگفت از اجرای تورهای این هنرمندان بدست می آید و هیچ کس مانند گروه های قدیمی و صاحب سبک نمی تواند به این جایگاه ثابت و استوار دست یابد.” گروه Rolling Stones در طول 2 سال گذشته، 16 اجرا در سراسر دنیا داشته و با وجود چندین اجرای لغو شده و یا تغییر در زمان برنامه، به گفته مجله بیلبورد، باشکوه ترین اجراها را در کارنامه خود ثبت کرده است. (فقط با تور «Bigger Bang» سال 2005، گروه 437 میلیون دلار درآمدیلیون دلاری در جایگاه نخست پردرآمدترین ها قرار گرفته است. مجله فوربس در این باره گفت: ” جای هیچ تعجبی نیست اگر خوانندگان نسل های پیشین و قدیمی تر جایگاه بالاتری را در فهرست پرفروش ها داشته باشند. این درآمدهای هنگفت از اجرای تورهای این هنرمندان بدست می آید و هیچ کس مانند گروه های قدیمی و صاحب سبک نمی تواند به این جایگاه ثابت و استوار دست یابد.” گروه Rolling Stones در طول 2 سال گذشته، 16 اجرا در سراسر دنیا داشته و با وجود چندین اجرای لغو شده و یا تغییر در زمان برنامه، به گفته مجله بیلبورد، باشکوه ترین اجراها را در کارنامه خود ثبت کرده است. (فقط با تور «Bigger Bang» سال 2005، گروه 437 میلیون دلار درآمد داشته که از تورهای پردرآمد تاریخ موسیقی محسوب میشه.)

the-rolling-stones.jpg

2. Jay-Z (نام اصلی: Shawn Corery Carter): (درآمد کلی : 83 میلیون دلار)

این آهنگ ساز، ترانه سرا و رپر (rapper) آمریکایی 37 سال، از سال 1988 فعالیت خود را شروع کرد و امروز یکی از موفق ترین فعالان موسیقی Hip Hop در آمریکا به شمار می رود. او به شیوه ای از آهنگ سازی بدون قلم و کاغذ شهرت دارد و شاخص ترین آلبومش Blue Print را تنها در فاصله دو روز به ثمر رسانده است. آخرین آلبوم Jay-Z در سال 2006 به نام Kingdom Come در هفته اول فروش خود، 680 هزار نسخه فروش رفت و توانست سازنده اش را رکورد دار فروش در یک هفته کند. درآمد Jay-Z در سال 2006، 83 میلیون دلار تخمین زده شده است.

jayz.jpg

3. Madonna (نام اصلی: Madonna Louise Ciccone Ritchie) (درآمد کلی: 73 میلیون دلار)

مدونا که در سال 2006 با تور «Confessions» خودش، 194 میلیون دلار درآمد داشت، این تور را پردرآمدترین تور در تاریخ تورهای موسیقی زنان ساخت. Madonna Louise Ciccone Ritchie که متولد 16 آگوست 1958 هست، در سال 1982 اولین ترانه خود را خواند و فعالیت خود را شروع کرد. مدونا که لقب Material Girl و Queen Of Pop را از رسانه ها گرفته، در کتاب گنیس به عنوان موفق ترین زن خواننده جهان خوانده شده.

madonna.jpg

4. گروه راک بن جاوی (Jon Bon Jovi): (درآمد کلی: 67 میلیون دلار)
این گروه، کار خود را در سال 1983 به سرپرستی جان بن جاوی با اعضایی چون الک جان سلچ و کِن کوپلمون آغاز کرد و امروز که یکی از مشهورترین گروه های راک نیو جرسی و آمریکا به حساب می آید، با اعضای جدیدی چون ریچی سامبورا، دیوید بریان، تیکو تورس و هیو مک دونالد به کار خود ادامه می دهد و اکنون این گروه به فروش بیش از 35 میلیون آلبوم در آمریکا و بیش از 105 میلیون آلبوم در سراسر جهان رسیده و کنسرت های بی شماری را در آسیا، اروپا، استرالیا، کانادا، جنوب آمریکا، به علاوه چند شهر در شمال آمریکا برگزار کرده است.
گروه راک بن جاوی در سال 2006 توانست به 67 میلیون دلار فروش دست یابد.

jonbonjovi.jpg

5. Sir Elton John: (درآمد کلی: 53 میلیون دلار)
سر التون جان 60 ساله، از دهه چهارم زندگی اش جزو مهم ترین چهره های راک، و پاپ به حساب می آمد. او از سال 1964 کار خود را در زمینه راک، پیانو راک، و گلم راک آغاز کرد و تاکنون به عنوان آهنگ ساز، ترانه سرا، خواننده و تهیه کننده به کار خود ادامه می دهد. التون جان در سال 1970 به اوج شهرت خود رسید. مجله رولینگ استون، او را جزو 100 هنرمند فناناپذیر تاریخ به شمار آورده است. وی در سال 2006 توانست به فروش 53 میلیون دلاری در کنسرت هایش دست یابد.

elton-john.jpg

6. Celine Dion (درآمد کلی: 45 میلیون دلار)

این خواننده کانادایی، اولین موفقیت و معروفیت خود را از فستیوال ترانه های برتر یاماها در سال 1982 و مسابقه ترانه ها در اروپا سال 1988 داشته. در سال 2004 پس از جمع درآمدهای وی که به بیش از 175 میلیون دلار می رسید، به عنوان بهترین هنرمند پردرآمد زن جهان از طرف Chopard Diamond Award (از جوایز موسیقی جهان: WMA) معرفی شد. در آوریل 2007، Sony BMG اعلام کرد که Celine Dion توانسه به فروش بیش از 200 میلیون آلبوم در جهان دست یابد.

celinedion.jpg

7. تیم مک گراو (Tim McGraw): (درآمد کلی: 37 میلیون دلار)

McGraw (سبک: Country) که به همراه همسرش Faith Hill (خواننده country)، سال پیش 89 میلیون دلار را از تورشان جمع کرد، باعث ثبت رکوردی (از نظر درآمد) در تورهای country تاریخ موسیقی شد. آلبوم Let It Go وی که در مارس منشر شد، در صدر چارت Billboard قرار داشت.

tim_mcgraw.jpg

8. 50 Cent (نام اصلی: Curtis James Jackson III) (درآمد کلی: 33 میلیون دلار)

در 6 جولای 1975 در جنوب آمریکا به دنیا آمد. از 12 سالگی، معامله مواد مخدر را در اوج همه گیر شدن50 Cent Crack در سال 1980 آغاز کرد. زمانیکه این کار را ترک کرد، دوران خفت بار زندگی اش به پایان رسید و با ارائه اولین آهنگش Guess Who’s Back به شدت تحت حمایت و توجه Eminem (Marshall Mathers) قرار گرفت و به Interscope Records معرفی شد. او تحت حمایت های امینم و Dr.Dre -کسی که تهیه کنندگی موفق ترین آثار او را برعهده داشت- توانست به فروش 21 میلیون نسخه در سراسر جهان دست یابد. گروه او در سال 2006 از فروش کنسرت هایش، 33 میلیون دلار درآمد کسب کرد.

50cent.jpg

9. گروه U2: (درآمد کلی: 30 میلیون دلار)

گروه U2 در سال 1976 فعالیت خود در حالی در زمینه Post-punk و Alternative rock آغاز کرد که اعضای آن هم چون بونو، آدام کلایتون، لری مولن و The Edge همگی نوجوان بودند. حال این گروه در جایگاهی قرار دارد که در سراسر جهان فروش آلبوم هایش به بیش از 170 میلیون دلار رسیدهع و 22 بار جایزه Grammy را از آن خود کرده است.
در سال 2006 این گروه به فروش 30 میلیون دلار از طریق کنسرت هایش دست یافته است.

u2.jpg

10. P.Diddy (نام اصلی Sean John Combs) (درآمد کلی: 23 میلیون دلار)

این هنرمند 37 ساله نیز فعالیت خود را از سال 1989با کارهایی چون بازیگری در برادوی، تهیه کنندگی ضبط و طراحی مد آغاز کرد. اما مهم ترین فعالیت خود را در زمینه موسیقی rap قرار داد. فعالیت او در زمینه hip hop با همیاری دوستش سامی الحکاک آغاز شد. شان کمبز در آگوست 2005 برای خود لقب P.Diddy (همان Puff Daddy) را برگزید.
هرچند او یکی از ثروتمندترین ها به شمار می رود، اما در سال 2006 با درآمد 23 میلیون دلاری خود در جایگاه دهم قرار گرفت.

diddy_p-diddy_.jpg

11. Justin Timberlake (درآمد کلی: 20 میلیون دلار)

این روزها معروفیت Justin Timberlake در جهان پیچیده. جاستین که عضو سابق گروه NSync (این گروه در سال 2002 منحل شد) بود، توانست با انتشار اولین آلبوم سولوی خود FutureSex/LoveSounds به فروش بیش از 3 میلیون کپی از سپتامبر 2006 دست یابد. هم چنین از توری که بین آگوست و آوریل برگزار شد، 41.6 میلیون دلار درآمد داشت. جاستین توانست از این آلبوم سولوی خود، 6 ترانه را در لیست 20 ترانه برتر بیلبورد داشته باشد که اولین مرد پس از Michael Jackson (مایکل با آلبوم Dangerous در سالهای 1991-1992 توانسته بود 6 ترانه تاپ از یک آلبوم را در بیلبورد داشته باشد.) محسوب میشه که توانسته پس از وی به این مهم دست یابد.

01-justin-timberlake.jpg

————————————

لیست پردرآمدترین های زن موزیک (بر اساس مجله فوربس):

Madonna1. 72 میلیون دلار
Barbra Streisand2. 60 میلیون دلار
Celine Dion3. 45 میلیون دلار
Shakira4. 38 میلیون دلار
Beyonce5. 27 میلیون دلار
Gwen Stefani6. 26 میلیون دلار
Christina Aguilera7. 20 میلیون دلار
Faith Hill8. 19 میلیون دلار
Dixie Chicks9. 18 میلیون دلار
Advertisements

~ توسط toby در مارس 9, 2008.

یک پاسخ to “پردرآمد ترین های موسیقی”

  1. مرسی بابت اطلاعات. موفق باشی آقاهه.

    —————-
    ج: خواهش می کنم. قابل شما رو نداشت… ما همیشه در خدمتیم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: